قلب و عروق

وقتی دچار حمله قلبی شدیم چه کنیم ؟

تماس با خدمات اورژانسی و فوراً به بیمارستان مراجعه کنید

هر ساله، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان دچار حمله قلبی می‌شوند. حمله قلبی یک وضعیت اورژانسی است که نیاز به توجه فوری و درمان دارد. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد چگونه در صورت دچار حمله قلبی شدن، باید عمل کنید. این مطلب جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد، در صورت مشکل به دکتر روانشناس و دکتر روانپزشک مراجعه کنید.

اولین و مهمترین قدم در مواجهه با حمله قلبی، تماس با خدمات اورژانسی است. بلافاصله پس از تشخیص حمله قلبی، باید شماره تلفن اورژانس را شماره گیری کنید و به آنها اطلاع دهید که شما دچار حمله قلبی شده‌اید. این کار می‌تواند زمان بسیاری را صرفه جویی کند و به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن به درمان برسید.

بعد از تماس با خدمات اورژانسی، باید فوراً به بیمارستان مراجعه کنید. حمله قلبی نیاز به درمان فوری دارد و تنها در بیمارستان می‌توانید به درمان مناسب دست یابید. بنابراین، بدون تأخیر به بیمارستان نزدیکترین به شما مراجعه کنید. در طول راه به بیمارستان، تمام تلاش خود را بکنید تا آرام بمانید و استراحت کنید. تلاش برای حرکت زیاد می‌تواند وضعیت شما را بدتر کند.

هنگامی که به بیمارستان می‌رسید، به پرستاران و پزشکان اطلاع دهید که شما دچار حمله قلبی شده‌اید. آنها با تجهیزات و دانش لازم، می‌توانند به شما کمک کنند و درمان مناسب را انجام دهند. در این مرحله، ممکن است به شما داروهایی مثل آسپرین داده شود تا به خون رسانی به قلب کمک کند و آسیب بیشتری از دستگاه قلبی جلوگیری شود.

بعد از ورود به بیمارستان، شما ممکن است نیاز به انجام آزمایش‌هایی مثل الکتروکاردیوگرافی (ECG) داشته باشید. این آزمایش به پزشکان کمک می‌کند تا وضعیت قلبی شما را بررسی کنند و درمان مناسب را تعیین کنند. در بعضی موارد، ممکن است نیاز به انجام آنژیوگرافی داشته باشید که با استفاده از رادیوگرافی و ماده رنگی، عروق قلبی شما را تصویربرداری می‌کند.

در نهایت، بعد از درمان در بیمارستان، شما باید به دستورات پزشکان عمل کنید و داروها و تغییرات در سبک زندگی خود را رعایت کنید. این شامل تغییرات در رژیم غذایی، ورزش منظم و مصرف داروهای تجویز شده است. همچنین، باید منتظر باشید تا پزشکان شما را برای بررسی‌های دوره‌ای دعوت کنند تا وضعیت قلبی شما را پیگیری کنند.

آریتمی قلبی چیست؟ انواع، علائم و درمان آن بیشتر بخوانید: آریتمی قلبی چیست؟ انواع، علائم و درمان آن

اگر سابقه بیماری های قلبی دارید

بعد از مصرف داروهای قلبی که توسط دکتر تجویز شده، باید سعی کنیم آرامش خود را حفظ کنیم. استراحت در حین حمله قلبی بسیار مهم است و به عضله قلب کمک می‌کند تا بهبود یابد. 

 آرام بنشینید و تلاش کنید تا استراحت کنید تا بار قلبی کاهش یابد. این کار می‌تواند به قلب شما کمک کند تا کمتر تلاش کند و بهبود یابد. همچنین، این اقدام می‌تواند از تشدید علائم و عوارض حمله قلبی جلوگیری کند.

در همین حین، تلاش کنید برای تنفس عمیق و آرام. این کار می‌تواند به عضلات قلبی اکسیژن بیشتری برساند و بهبود عملکرد قلب را تسهیل کند. همچنین، تنفس عمیق می‌تواند به شما کمک کند تا آرامش خود را حفظ کنید و از اضطراب و استرس ناشی از حمله قلبی کاسته شود.

به عنوان یک مراقب خود، تلاش کنید تا آرامش خود را حفظ کنید و از هرگونه فعالیت جسمانی خودداری کنید. این شامل حرکات سریع، بلند شدن سریع از صندلی یا تغییر وضعیت بدن است. این اقدامات می‌توانند باعث افزایش بار قلبی شوند و وضعیت شما را بدتر کنند.

همچنین، تلاش کنید تا خود را از هرگونه تنش یا استرس روانی دور کنید. این شامل تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی آرامش‌بخش یا تمرکز بر روی تنفس عمیق است. این اقدامات می‌توانند به شما کمک کنند تا آرامش خود را حفظ کنید و از تشدید علائم حمله قلبی جلوگیری کنید.

در نهایت، حتماً به یک مرکز درمانی مراجعه کنید یا فراخوانی اورژانس انجام دهید. حمله قلبی یک وضعیت اورژانسی است که نیاز به درمان فوری دارد. تا زمانی که به مرکز درمانی می‌رسید، تلاش کنید آرامش خود را حفظ کنید و از هرگونه فعالیت جسمانی خودداری کنید.

لیست پزشکان مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا